Wrzesień to czas wyzwań dla całej rodziny! Jak sobie ułatwić ten czas?

Wrzesień to czas wyzwań dla całej rodziny! Jak sobie ułatwić ten czas?

01.09.2022

Na samą myśl o 1 września, przechodzą nas dreszcze i słyszymy w głowie pierwszy dzwonek wołający na lekcje! Też tak macie? W głowie pojawia się obraz ławki szkolnej, plecaka, pracy domowej. A w portfelu robi się skromniej po kupieniu całej wyprawki i podręczników. To czas wyzwań zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Szykowanie posiłków, ubrań, planowanie zajęć całego tygodnia to tylko część obowiązków, które rodzice mają na głowie. Mamy dwa przepisy na poradzenie sobie z tym trudnym czasem, tym razem nie będą one kulinarne! Koniecznie je sprawdźcie!

Planowanie to wyzwanie!

Pierwszym z rozwiązań, które przygotowaliśmy jest planer - dostępny w dwóch wersjach, który możecie pobrać, wydrukować i przyczepić w dowolnym miejscu w domu. Sugerujemy na biurku lub na lodówce, gdyż te miejsca ciężko pominąć w codziennych obowiązkach. Można go wypełnić planem lekcji albo po prostu danymi aktywnościami w ciągu dnia. Dobre planowanie to podstawa! Pozwoli na uniknięcie wielu nieprzewidzianych sytuacji i powoli zyskać trochę wolnego czasu. A może warto zaplanować także obiady w naszym plenerze? Pozwoli to w jakimś stopniu ograniczyć zakupy, a być może zaoszczędzić zarówno stresu jak i pieniędzy.  Mamy nadzieję, że przynajmniej trochę, ułatwimy wam wyzwanie planowania i skorzystacie z naszego planera!

Pobierz PLANER 1 lub PLANER 2 w wersji JPG!

Pobierz PLANER 1 lub PLANER 2 w wersji PDF!

Spotkajmy się przy stole!

Druga rada od nas, to po prostu spędzenie czasu razem, całą rodziną. Zachęcamy do spotkania przy stole w sobotnie popołudnie, aby wspólnie móc porozmawiać o tym, co wydarzyło się w poprzednich dniach. Takie spotkanie nie tylko budują relacje rodzinne, ale pozwalają też na uwolnienie swoich emocji. Obecnie wydaje się, że to czas jest cenniejszy niż inne dobra, dlatego warto poświęcić go na to, co jest najważniejsze dla Was.

Aviko, ze swoimi gotowymi, mrożonymi produktami wychodzi naprzeciw zabieganym rodzinom i pozwala skrócić czas gotowania, który można wykorzystać na bycie razem. Gdy zdecydujecie już jakiego produktu chcielibyście użyć na naszej stronie, możecie znaleźć przepis na ciekawe, nowoczesne lub tradycyjne dania z wykorzystaniem go.

Pobierz PLANER 1 lub PLANER 2 w wersji JPG!

Pobierz PLANER 1 lub PLANER 2 w wersji PDF!

Zobacz także