Karnawałowe szaleństwo ze smakami Aviko!

Karnawałowe szaleństwo ze smakami Aviko!

18.12.2023

Grudzień przywodzi na myśl pełnię spokoju, ciepła i miłości, ale nasze myśli wybiegają powoli w końcówkę Starego i początek Nowego Roku. To czas radości, szaleństwa, kolorów i sypiącego się brokatu i konfetti oraz przepysznych przekąsek - czas Karnawału.

Pasy zapięte? Zabieramy Cię w podróż dookoła smaków świata!

Pierwsza stacja to gorące rytmy samby i roztańczone ulice Rio de Janeiro.

Często w tym czasie odbywa się tutaj ostra uliczna rywalizacja między tancerzami. A jeśli mowa o ostrym, co powiecie na Jalapeño Balls w przerwie między krokiem a obrotem? Dla miłośników nieco ostrzejrzych smaków i chrupiących panierowanych serków, które można szybko przygotować w piekarniku, zdecydowanie polecamy! 

Łap paczkę i pędź z nami w rejs do Kolumbii!

Karaibska Baranquila to drugi największy karnawał na świecie. Łączy w sobie wiele odmiennych, buzujących kolorami i egzotyką kultur i tradycji.
Dużą popularnością cieszą się tutaj placki kukurydziane przyrządzane na różne sposoby. Ciekawe czy smakiem dorównałyby naszym placuszkom ziemniaczanym?

Kolejny przystanek Nowy Orlean!

Mardi Gras to całodniowa, huczna feta, na której nie może Cię zabraknąć. To czas wielkiej sąsiedzkiej integracji, awangardowych występów i pysznych trunków. Jak myślisz, co bardziej pasowałoby do charakteru tej imprezy – pełne gracji Pom’ Duchesse czy swojskie Onion Rings? Hmm, bierzemy obydwa!

Wciąż pozostajemy w gorących klimatach, ale udajemy się bliżej domu.

iHola, witajcie w Hiszpanii i najśmieszniejszym karnawale w Kadyksie! Na ulicach, oprócz śmiechu, słychać śpiew, widać kolory i wymyślne stroje. Na balkonach urzędów swoją obecność zaznaczyły symbole odwrócenia ról, czyli kukły i pełno tutaj chirigotas, czyli grup znajomych śpiewajacych piosenki i bawiących się. Dla odmiany, na osłodę, sięgnijmy teraz po churrosy.

A na koniec czeka nas mistyczna, elegancka, owiana tajemnicą Wenecja.

Tylko przez ten jeden dzień i jedną noc możesz być kim chcesz, poczuć się wyjątkowo niczym ludzie z dawnych epok. Niebywałą atrakcją weneckiego karnawału jest spływ przebierańców przez kanał Cannaregio. Po tym barwnym widowisku na pewno zaburczy Ci w brzuchu, dlatego proponuję Ci Mama’s Fries, bo nikt tak nie kocha maminej kuchni jak prawdziwy Włoch.

Po więcej inspiracji na pyszne przekąski i potrawy na czas karnawału zajrzyj na pozostałe kanały Aviko.

Zobacz także