#dzielsieposilkiem

#dzielsieposilkiem

13.11.2020

Wigilia to niezwykły dzień. Jeszcze pełen krzątaniny i świątecznych przygotowań, ale już uroczysty. Na wigilijnym stole, na honorowym miejscu leży opłatek – pojawia się na stole tylko w ten jeden, jedyny wieczór w roku.

Skąd wziął się zwyczaj łamania opłatkiem? Tradycja ta wywodzi się od pierwszych chrześcijan, którzy dzielili się chlebem na znak, że są wspólnotą. Przełamując się opłatkiem i składając sobie życzenia, dzielimy się radością, pokojem i miłością. To symbol pojednania i przebaczenia. Jest to zwyczaj wyłącznie polski - dlatego tym bardziej warto go wpierać!

W tym świątecznym okresie dzielmy się więc wszystkim co najlepsze z naszymi bliskimi, przyjaciółmi, ale także z tymi, którzy czekają na wybaczenie i pojednanie. Jednym słowem – ze wszystkimi!

Zapraszamy do wsparcia idei #dzielsieposilkiem i składania życzeń świątecznych - przygotowaliśmy dla Was 3 unikatowe, prześliczne, animowane kartki świąteczne! Wyślijcie je swoim bliskim! Odwiedzając stronę konkursyaviko.pl i wpisując adres e-mail adresata JEDNOCZEŚNIE wspieracie, wraz z nami, Polską Akcję Humanitarną i organizowany przez nią program PAJACYK. WARTO!

Pod szyldem #dzielsieposilkiem przygotowaliśmy także dla Was Świąteczne Warsztaty - ponad 10.000 osób w sobotni wieczór podzieliło się posiłkiem i swoją pasją do gotowania! Było SUPER! Więcej szczegółów znajdziecie tu. Zapraszamy też do poznania naszych świątecznych aktywności w mediach społecznościowych - Facebook-u oraz Instagram-ie.

Zapewne najbliższe święta będą inne niż poprzednie - tym bardziej warto dzielić się wspomnieniami, bliskością, posiłkiem, radością, miłością - generalnie wszystkim i z wszystkimi! Wesołych Świąt!

 

Zobacz także