Jak możemy pomagać Ukrainie?

Jak możemy pomagać Ukrainie?

07.03.2022

Wszyscy obserwujemy przerażające sceny rozgrywające się na Ukrainie. Sytuacja w tym kraju jest dramatyczna i wymaga ogromnej pomocy z zewnątrz.

Jako Aviko, pragniemy wyrazić nasze wsparcie i solidarność oraz wspólnie z Państwem pomagać, łącząc nasze wysiłki. Od kilku dni opracowujemy sposoby pomocy uchodźcom z Ukrainy. Sporo osób z naszej firmy aktywnie zaangażowało się w wiele lokalnych akcji pomocowych, z czego jesteśmy niezwykle dumni!

Jak mozemy pomagać Ukrainie? My na razie podjęliśmy następujące działania:

  • Założyliśmy specjalną międzynarodową zbiórkę w Fundacji Siepomaga.pl: https://siepomaga.pl/avikoforukraine, na którą sukcesywnie b edziemy wpłacać środki na pomoc dla ofiar ataku na Ukrainę. Każdy z Was może zasilić naszą skarbonkę, do czego z całego serca zachęcamy. Dostępne metody płatności to m.in. BLIK, PayPal, Google Pay, karta kredytowa i przelew tradycyjny.
  • Wspieramy członków rodzin naszych pracowników i naszych klientów, którzy byli zmuszeni do ucieczki z Ukrainy.
  • Zaangażowaliśmy osoby, które władają językiem ukraińskim czy rosyjskim w pomoc w tłumaczeniach, kontaktach z urzędami i różnymi instytucjami.
  • Będziemy przekazywać nasze produkty do wybranych organizacji charytatywnych oraz restauracji przygotowujących obecnie poziłki dla uchodźców.
  • W baszym gdyńskim biurze Aviko uruchomiliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych  środków higieny osobistej i tych przewidzianych dla najmłodszych uchodzców, które następnie przekażemy do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w niesieniu pomocy potrzebujacym!

Dbajcie o siebie i innych! heart